MILLISTE PROBLEEMIDEGA OSTEOPAADI POOLE PÖÖRDUDA?

  • NÄIDUSTUSED: erinevad valud pea-, kaela- ja kehapiirkonnas, lihaspinged, liikumispiiratus, traumadejärgsed vaevused (ka igasuguse värske trauma ja kukkumise järgselt vältimaks hilisemaid vaevusi), piitsalöögitrauma (autoavariid), korduvad nina- ja kõrvapõletikud, madal immuunsus, valulik menses, stress ja ärevus, unehäired, lõualiigesevaevused, ebamäärased valuaistingud, pearinglus, “sipelgad” ja kiirgav valu kätesse ja jalgadesse, modernse aja sundasendid ehk nutikaelapinged ja häiritud nägemisteravus jpm – lühidalt kõik see, mis häirib normaalset elukvaliteeti.
  • VASTUNÄIDUSTUSED: neid on vähe ja need on suhtelised – teatud ravivõtteid oskuslikult ja ettevaatlikult kasutades saab osteopaatiat siiski rakendada. Olulisemad: äge põletik, destruktsioon (tuumor, metastaas), tugevalt väljendunud osteoporoos, märkimisväärne degeneratsioon.
  • TERAAPIASEANSI KESTUS on kuni 1 tund. Selga mugavad riided. Soovitav on samal ja järgmisel päeval vältida tugevat füüsilist koormust (töö, trenn) ja kliinilisi protseduure. Hea oleks anda kehale aega ümberhäälestumiseks.
  • SAGEDUS soovitavalt 2-3-nädalase intervalliga või enesetunde järgi. Alati tasub end ka korrapäraselt osteopaadile näitamas käia, paar korda aastas, et ennetada vaegusi ja tõsta üldist keha-meele toonust.

Eriliselt rõhutan vajadust pöörata tähelepanu värsketele traumadele ja kukkumistele, nii rasketele kui kergetele, sest kõik allub ravile paremini algstaadiumis, kui traumajärgsed pinged pole veel jõudnud kehakudedesse joonistuda.

  • Huvi korral annan toitumis- ja seedesüsteemialast nõu.